+420 227 023 290
skola@zsohrobec.cz

Vyjádření ke stávce 27. 11. 2023

Vážení rodiče,

   vzhledem k tomu, že se nám již začínají plnit média informacemi o nadcházející stávce ve školách, kterou vyhlašují odbory na 27. 11. 2023, nutí mě tato situace dát Vám již nyní najevo mé stanovisko. Osobně jsem velkým odpůrcem stávek jako takových. Zároveň na mě ale tíživě dopadají změny, které se pro české školství chystají a jejich dopad na budoucí kvalitu vzdělávání a provoz škol.

Rád bych Vás tedy s předstihem informoval o tom, jak bude naše škola ke stávce přistupovat. Vzhledem k tomu, že právo na stávku má každá skupina zaměstnanců, nechávám na kolezích, zda se do stávky zapojí, či nikoliv. Jelikož si nechci brát Vaše děti jako „rukojmí“, preferuji variantu protestní akce, která neomezí výuku jako celek a nezatíží tak vás – rodiče.

Zaručuji Vám, že tento den, tedy 27. 11. 2023 bude provoz školy, školky a školní družiny bez omezení a děti a žáci mohou běžně přijít. Jako pravděpodobné se zatím jeví, že uskutečníme projektový den na občanská témata, abychom stávce vyjádřili podporu. O detailech budete informováni.

Důležitá zpráva ale je, že škola a školka bude 27. 11. 2023 plně v provozu.

Pokud by Vás zajímalo více, jaké změny se chystají, Učitelská platforma vydala otevřený dopis s peticí, pod který jsem svůj podpis připojil. Pokud shledáte, že je text i v souladu s vaším názorem, připojte se také.

Mgr. Petr Pavelka

Komentáře nejsou povoleny.