+420 227 023 290
skola@zsohrobec.cz

Muzeum Karla Zemana – 4.+6.třída

Ve čtvrtek měla 4. a 6.třída možnost jet do Muzea Karla Zemana. Předtím jsme ve škole zhlédli film Cesta do pravěku a následně s ním pracovali. Jedna třída si vyzkoušela techniku Stop motion. Žáci se tak stali na chvíli malými režiséry svých vlastních animovaných minifilmů. Díky tomu si děti uvědomily, jak náročná musela být tvorba celovečerního filmu Karla Zemana. Starší třída prozkoumala Zemanovu tvorbu v širším záběru a poznatky uplatnila napříč několika školními předměty, vznikly např. krásné obrázky vzducholodí ve výtvarné výchově.

Návštěva muzea se dětem i nám, učitelům, moc líbila. Nejvíce žáky zaujala možnost vyzkoušet si kouzlo zeleného plátna a natočit díky němu svůj let na dělové kouli. Skvělá byla i navazující přednáška s paleontologem, panem Štěpánem Rakem. Díky ní si děti mohly uvědomit, jak vypadala vybraná pravěká stvoření ve skutečnosti, některé z nálezů nebo jejich odlitků si mohly dokonce prohlédnout a osahat. Velice je zaujal třeba zub megalodona ve srovnání se žraločí čelistí z dnešní doby.

A na závěr i hodnocení dvou šikovných žákyň šesté třídy. :))

Dnes jsme byli v Muzeu Karla Zemana a na přednášce o paleontologii. V muzeu nám dali papír s tužkou a mohli jsme hledat poklad. Také jsme si mohli prohlédnout, jak natáčel filmy a jaké na to měl vynálezy. Na přednášce o paleontologii nám pán ukázal spoustu věcí například: zub megalodona nebo trn ze stegosaura. A také nám řekl zajímavé věci: třeba jako že velociraptor je velký jako větší kuře, a že kdybychom po něm hodili pár šišek nebo pár klacíků, tak bychom ho možná ubili. Bylo to super 😊  (Zlatka Vitoušová, 6.třída)

Muzeum se mi moc líbilo, protože bylo zaměřeno na několik nejznámějších filmů Karla Zemana, kterými jsou: Cesta do pravěku, Ukradená vzducholoď a Baron Prášil.
    Muzeum bylo velmi interaktivní, líbilo se mi několik milionů let staré dinosauří vajíčko. Ocenila jsem možnost vidět hodně úryvků z různých filmů Karla Zemana.
    Zajímalo mě i něco o jeho osobním životě. Tyto informace jsem bohužel v muzeu nenašla.
   Určitě bych doporučila návštěvu muzea dětem, které takové filmy baví, a pamětníkům. (Kristýna Jelínková, 6.třída)

Komentáře nejsou povoleny.