+420 227 023 290
skola@zsohrobec.cz

Samhain – svátek světla

Vážení rodiče, milé děti …

opět po roce vás srdečně zveme na společné vydlabávání dýní a oslavu keltského svátku světla Samhain.

Všichni víme, že naše (ohrobecké) okolí je opředeno keltskou historií. Tento čas nám přináší hodně svátků a to např. Halloween, či svátky křesťanské jako svátek Všech svatých či Dušičky.

Každý svátek se oslavuje různě, ale všechny mají něco společného – jsou trochu strašidelné a prozářené světlem ohně a svíček.

Proto u školy rozděláme oheň, opečeme buřty, vydlabeme dýně, uvaříme dýňovou polévku a zapálíme svíčky. 

Vše se bude konat ve středu 1. 11. 2023 od 17.30 h do cca 20.30 h před budovou základní školy!

Akce je pořádaná pro děti a jejich rodiče a jejím cílem je příjemně strávit chvilky při setkání s ostatními, popovídání si, poznání se … 

Děti (a vy také) si mohou vzít strašidelný kostým a nezapomeňte, že hned večer vyhlásíme tři nejkrásnější dýně. Odměněny však budou všechny výtvory.

Tento rok se můžete těšit na taneční skupinu Dalila, která nám zatančí Tanec démonů.

Co vzít s sebou:

Dýně, kelímky na nápoje, buřt(y), tyč na opékání buřtů, nůž, lžíci, svíčku, čelovku a něco dobrého k jídlu a pití pro sebe i ostatní + náčiní na dlabání dýní (budete pomáhat dlabat svým dětem). 😊

Dýně po vydlabání společně zapálíme, pokocháme se jejich krásou a vyhodnotíme tří nejkrásnější. Následně dýně propůjčíme na Ohrobecký Lampionový průvod, který se bude konat v sobotu 4.11. 2023.

Dovolte nám ještě poděkovat Spolku rodičů ZŠ Ohrobec a MAS Dolnobřežansko, o.p.s. za finanční podporu. Díky ní můžeme celou akci zajistit – teplý čaj, polévku a ceny za nejkrásnější dýně. 

Moc děkujeme za spolupráci a těšíme se, že přijdete strávit společně s námi a dětmi příjemný středeční večer.

Hezký zbytek dne

Školní družina a vedení školy

Komentáře nejsou povoleny.