+420 227 023 290
skola@zsohrobec.cz

Vážení rodiče, babičky, dědečkové…

rádi bychom vám jménem Spolku a jménem ZŠ Ohrobec poděkovali za vaši milou účast na Vánočním jarmarku. Věříme, že jste nasáli vánoční atmosféru a že jste si to pořádně užili.

Na závěr musíme také poděkovat za vaši podporu, kterou jste projevili zakoupením výrobků od dětí nebo výrobků z rukou rodičů😊. Na Vánočním jarmarku se prodaly výrobky za 39 126 Kč.

VÁNOČNÍ JARMARK

Letošní školní vánoční jarmark se uskutečnil 6. prosince v restauraci U Trojánku. Přípravy na jarmark probíhaly ve škole už měsíc před jeho konáním. Každá třída vyráběla výrobky k prodeji pro svůj stánek, ale také nacvičovala své vystoupení. Podílel se i Spolek rodičů, který uspořádal před jarmarkem dílny pro děti a rodiče, aby pomohl s tvorbou výrobků. Na jedné z dílen jsem také byla. Měla jsem možnost vyrábět mýdla, vonné sole do koupele a zdobit perníčky. V den konání začaly přípravy na akci již po druhé hodině odpoledne. Bylo totiž potřeba vše ze školy přenést do restaurace, vánočně nazdobit a přichystat naše třídní prodejní stánky. Díky práci dětí, paní učitelek, ale i rodičů, byly stoly plné různých výrobků. K prodeji byly nejrůznější vánoční dekorace vyrobené dětmi, zdobené perníčky, vánoční ozdoby z korálků, mýdla, šumivé koule, krásné náušnice z minerálů a svíčky z pravého včelího vosku. Určitě jsem nezmínila vše. Nabídka na stáncích byla opravdu velká. Myslím, že si každý mohl vybrat podle svého vkusu a udělat si radost. Prodej výrobků začal v šest hodin večer. Každá třída si obsluhovala svůj stánek. Ve třídě jsme si se spolužáky přichystali rozpis, kdy a kdo bude prodávat, aby vše probíhalo hladce. Nad prodejem dohlížely i paní učitelky. Mladším dětem pomáhaly s placením. V sedm hodin večer začala postupně různá vystoupení žáků naší školy. Několik tříd zpívalo koledy, páťáci tančili street dance a jeden spolužák z druhé třídy zahrál na flétnu francouzskou vánoční koledu. Restaurace u Trojánku byla úplně plná. Sešlo se opravdu hodně dětí a rodičů a prodalo se spoustu výrobků. Všechny peníze, které jsme získali prodejem výrobků, budou využity na nákup logických dekových her do školy pro nás všechny. Drobnou odměnu, dostane i každá třída jako ocenění za pomoc. Jarmark se moc povedl. Už teď se těším, jaký bude ten příští.

                                                                             Kristýna Jelínková, 6. třída

Komentáře nejsou povoleny.