Mikuláš v ZŠ

V úterý 5.12. nás ve škole navštívil Mikuláš, anděl a čertice Prskavka. Svůj příchod oznámili pekelnou poštou pár dní dopředu. Ten den bylo již od rána cítit ve vzduchu napětí a očekávání, jak se děti nemohly dočkat, až jim tato vzácná návštěva zaklepe na dveře. Někteří nezbedníci zpytovali své svědomí a snažili se trochu sekat latinu, jiní naopak rozdováděně vyhlíželi z oken, kdy už všichni konečně dorazí. A nakonec se dočkali. Mikuláš soudil spravedlivě podle Knihy hříchů, anděl mile zachraňoval a přimlouval se za hříšníky, čertice byla krásně pekelná – veselá, hlučná a vtipná. Každá třída si pak nějakou písničkou nebo básničkou vysloužila mikulášské dobroty. Užili jsme si spolu trochu napětí, trochu rozbouřených emocí, ale hlavně….spoustu legrace!

Foto – viz Galerie

Předchozí