Vážení rodiče,

Vzhledem k tomu, že nám na školách opět probíhá povinné testování dětí, rád bych připomněl pár zásadních bodů.

• Pokud žák chybí v den testování ve škole, bude otestován při nejbližší možné příležitosti kdy se dostaví do školy.
  • Pokud je žák ve škole pozitivně testován antigenním testem, jsou kontaktováni jeho rodiče a ti si ho neprodleně vyzvednou (ten je do té doby umístěn do místnosti tomu vyhrazené). Následně musí žák podstoupit PCR test, do doby, než zná výsledek testu, je v karanténě (školu nenavštěvuje).
    • Kontrolní PCR test je:
      • Negativní – žák se může vrátit zpět do školy (po předložení tohoto negativního PCR testu)
      • Pozitivní – žák je doma v izolaci a dále se spolupracuje s krajskou hygienou
  • Pokud je žák ve škole negativně testován antigenním testem, zůstává ve škole a funguje „bez omezení“.

Hezký zbytek dne a pevné zdraví všem

ZŠ a MŠ Ohrobec, p. o.